Warning: array_flip() expects parameter 1 to be array, string given in /nfsmnt/hosting2_1/a/c/acb75d51-3ca2-495e-9d36-9cd6609956d9/bucan2018.sk/web/wp-content/plugins/vc-mailchimp/lib/class-vc-map.php on line 34
CHCEME ZLEPŠOVAŤ ŽIVOT V MESTKEJ ČASTI | | JÁN BUČAN

CHCEME ZLEPŠOVAŤ ŽIVOT V MESTKEJ ČASTI

Kto sme a čo pre vás robíme?

Sme združenie ľudí, ktorí nosia Petržalku v srdci a snažia sa z nej robiť najlepšie miesto pre život. Náš tím tvoria aj petržalskí miestni poslanci Oľga Adamčiaková, Ľubica Škorvaneková a Ľuboš Kačírek, súčasťou sú aj bratislavský krajský poslanec Eduard Demel či vicestarosta Petržalky Ján Bučan. Pre Petržalčanov organizujeme brigády a spoločenské podujatia.

Ako s vami komunikujeme?

Mailom, telefonicky alebo cez sociálnu sieť. Podnety získavame aj od ľudí v uliciach Petržalky, či na športovo-zábavných podujatiach, na ktorých nás Petržalčania oslovujú s pripomienkami a nápadmi. Naša facebooková stránka sa volá My sme Petržalka. Kontakty na miestnych poslancov nájdu záujemcovia na internetovej stránke Petržalky.

Čo Petržalčanov najviac zaujíma?

Čistota v uliciach, zeleň, nové odpadkové koše, lavičky, či poškodené hracie prvky na detských ihriskách. Pýtajú sa tiež na vraky áut na parkoviskách, poškodené chodníky a cesty.

Ktoré problémy sme riešili naposledy?

Oľga Adamčiaková sa zaoberala predzáhradkami na Budatínskej a Šintavskej ulici, Ľubica Škorvaneková zas odstránením vrakov áut na Strečnianskej a Budatínskej ulici. Prepadnutú zeminu na Námestí hraničiarov riešil Ján Bučan, revitalizáciu plochy pred Domom kultúry Zrkadlový háj zase Ľuboš Kačírek. Orezanie stromu, ktorý zasahoval do fasády paneláku na Černyševského ulici, mal na starosti Eduard Demel.

Poslanecký klub My sme Petržalka je aj súčasťou petržalského miestneho zastupiteľstva. Čo sa nám podarilo vyriešiť?

Dlhodobo sa venujeme zlepšovaniu technického stavu budov na základných a materských školách, ktoré má mestská časť vo svojej správe. Vlani sa nám podarilo docieliť rekonštrukcie na piatich škôlkach, konkrétne na Materských školách Ševčenkova, Bulíkova, Bzovícka, Lachova a Haanova.

Aké sú naše ďalšie plány?

Chceme sa zamerať na revitalizáciu školských dvorov a premeniť ich na multifunkčné športové areály s atletickými dráhami otvorenými pre verejnosť.

 

Start typing and press Enter to search